JÁDRO - Megbolondul (2012)

JÁDRO a jejich účast na šifrovačce Megbolondul (2012)

Složení:
Pája Pája Sečkářová, Zuza Zuza Krumlová,
Ríša Ricc Čmelík, , Kája Kodyn Tesař, David Dejw Kruml,

V pátek jsme se sešli o půl páté pod hodinami na Konečňáku a naskládali se do Desova auta. Jako již tradičně jsem měl suverénně největší batoh a korunu tomu dala Pája, která vypadala, že jde jen tak do práce s malou taštičkou přes rameno. Vyrážíme dobře naladěni směr Lipůvka. Zpětně se mi jeví cesta na Megbolondul jako nejvíce zadrhávající se část našeho večerního dobrodružství (cesta do Lipůvky byla tradičně ucpaná).

Po příjezdu ke kinu parkujeme přímo u vchodu a díky včasnému dostavení se na start máme ještě možnost posadit se k prázdnému stolu.
Postupně přichází známé a méně známé tváře a my se se soupeři zdravíme a chystáme se na zahájení. Ve startovních informacích nás zaujmou některé připomínky a trochu si prostudujeme, co by mohlo být zajímavého v mapě.
Společně se domluvíme, že není třeba klást si malé cíle, a proto, že chceme porazit ty známé týmy, aby se nám pak nemohly smát se shodujeme, že nejjednodušší cesta, jak toho dosáhnout je prostě a jednoduše vyhrát.
Během rozjímání o tom, jak by mohla hra probíhat Des správně poukazuje na fakt, že hra by se mohla rozhodovat na přesunech a tedy, že budeme muset chodit rychle, což nelibě nese Pája.

1)
Osmnáctá hodina odbila a my se přesouváme do sálu, kde bude promítána první audiovizuální šifra. Dee-dee spouští prezentaci a hra je tedy oficiálně zahájena.
Obrázek střídá obrázek v tak rychlém sledu, že zprvu ani nestíhám psát, ale velice rychle je jasné, že jde o společné ukazatele na jméno známé osobnosti + ukazatel pozice na posledním obrázku. Němcová, Erben, Čapek i ...padají rychle a my se přesouváme zpět ke stolu k věcem.
Tady se ujímá vůdčí pozice Des, který dostal za úkol starat se o mapu a přiděluje nám pozice, kam se máme vydat.
Tým se tedy rozprchne na všechny světové strany a snaží se co nejrychleji dostat na určená místa z posledních obrázků v dané sekvenci.
Běžím k telefonní budce a těsně před vyzvednutím mi volá Des, ať ještě skočím na Erbenovu ke škole. Tento úsek absolvuju i s batohem, takže je to fakt zábavný běh. U školy pobíhá pár rychlíků s čelovkami, ale dohledávka je naštěstí velice jednoduchá.
Po vyzvednutí 1A a 1B volám zpět na základnu a domlouváme se na dalším postupu. Chtějí ode mě znát obrázky na dvou proužcích, co jsem vyzvedl a tak jim je postupně popisuji. Vracím se indiánským během zpátky do kina, před kterým míjím luštící ROFLCOPTERy a hned za nimi narážím na náš tým. Vše už mají vyluštěné a společně se přesouváme na druhé stanoviště. Míjíme telefonní budku, ve které jsem před chvilkou vyzvedával zadání a po chvilce přicházíme k domovu dětí a mládeže.

2)
Nějaké čelovky už tu pobíhají, tak se rozdělíme a taky pátráme. Čánek nachází zadání, svoláme se a začínáme luštit ve dvou skupinkách.
Prakticky obě skupinky zároveň si všímáme podezřelých číslic ve větách a když si někdo všimne dokonce číslic v textu na předělu slov, máme jasno, že v každém souvětí chceme najít dvě čísla po sobě jdoucí. Jedna část týmu luští od začátku zadání a my s Pájou luštíme od konce.
Když se konečně protneme, řešíme co s tím?
Des navrhne vzít následující číslo a tolikáté písmenko ze souvětí přečíst. Funguje to.
Máme řešení a můžeme se přesunout na další stanoviště.
Při průchodu brankou si navíc všímáme loga hry. Nu což přišli jsme z druhé strany. Nevadí.

3)
Na stanoviště přicházíme zřejmě první, protože kolem nikdo není. To je dobré znamení. Musíme rychle luštit a třeba tomu skutečně tak bude. Na zadání vidíme spoustu lístečků, které ve stoje zkoušíme popisovat, ale není nám moc jasné, jak interpretovat ty rozpůlené kousky. Zároveň si při této šifře vybavujeme, že si máme pamatovat na Ořešák a Jírovec. Každopádně na první pohled nám z toho nic rozumného neleze.
Jak si tak v poklidu stojíme a snažíme se luštit, prochází kolem Spící Volové, kteří asi už taky budou mít šifru. Musíme zrychlit.
Napadají nás různé možnosti, jak to luštit, ale ani jedna z nich nedává nic rozumného. Nahazujeme nápady a stále nic. Tak si neodpustím rýpnutí do našeho nováčka, že teď je přesně ten okamžik, kdy by měl navrhnout správný způsob luštění, abychom se konečně mohli pohnout dál. Peťa si z rýpnutí vůbec nic nedělá a říká, že je to morseovka. Že to v tom prý máme jen najít.
Tak zkoušíme najít morseovku, přičemž při jednom z pokusů mi z druhého shluku lístků lípy vyjde "X". No není to ideální, že. Ale Pája na to konto poznamenává, že nejsou špatná písmenka, jen méně četná.
Stojíme, už dokonce padá, že bychom si i sedli, ale v tom Čánek hlásí "LíLíPaLí". Trochu mu nerozumíme, ale Des na to, že "Q"!??! Ok chvilku se nechytáme, ale to už znovu Pája říká, že nejsou špatná písmenka a Čánek z toho dostává SQUASH a pak už je to jasné a můžeme jít. Přesouváme se zase co nejrychleji, abychom ušetřili co nejvíc času na případný zásek, který jistě přijde.

4)

Sepsal
Kodyn

další reportáže můžete navštívit zde:
Reportáže